DZIĘKUJEMY!

SS

DZIĘKUJEMY!

Relacja Głosu Nauczycielskiego:

Ponad 50 tys. rodziców, uczniów, nauczycieli, samorządowców wzięło w sobotę udział w zorganizowanej przez ZNP wielkiej manifestacji w Warszawie pod hasłem „NIE dla chaosu w szkole”

Na Ogólnopolskiej Manifestacji, mimo fatalnej pogody i padającego deszczu, pojawiły się dziesiątki tysięcy uczestników.- Witam na proteście, który wspólnie z ZNP organizuje kilkanaście organizacji pozarządowych. Wspólnie z nami, ręka w rękę są nauczyciele i dyrektorzy szkół, przedstawiciele organów prowadzących, władze samorządowe, przedstawiciele świata nauki i rodzice, którzy są najbardziej zainteresowani i którzy przyszli tu razem ze swoimi dziećmi. Chcemy zaprotestować przeciwko chaosowi, zamętowi i demontażowi polskiej oświaty, który jest realizowany poprzez działania MEN – mówił prezes ZNP Sławomir Broniarz do tłumów zgromadzonych na rozpoczynającym manifestację wiecu na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Więcej TUTAJ.

GŁOS TUTAJhttp://www.glos.pl/manifestacja2016

Ponad 50 tys. rodziców, uczniów, nauczycieli, samorządowców wzięło dziś udział w zorganizowanej przez ZNP wielkiej manifestacji nauczycieli i pracowników oświaty w Warszawie pod hasłem „NIE dla chaosu w szkole”

Na Ogólnopolskiej Manifestacji Pracowników Oświaty, mimo fatalnej pogody i padającego deszczu, pojawiły się dziesiątki tysięcy uczestników.- Witam na proteście, który wspólnie z ZNP organizuje kilkanaście organizacji pozarządowych. Wspólnie z nami, ręka w rękę są nauczyciele i dyrektorzy szkół, przedstawiciele organów prowadzących, władze samorządowe, przedstawiciele świata nauki i rodzice, którzy są najbardziej zainteresowani i którzy przyszli tu razem ze swoimi dziećmi. Chcemy zaprotestować przeciwko chaosowi, zamętowi i demontażowi polskiej oświaty, który jest realizowany poprzez działania MEN – mówił prezes ZNP Sławomir Broniarz do tłumów zgromadzonych na rozpoczynającym manifestację wiecu na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

GG

Uczestnicy manifestacji zaprotestowali w ten sposób przeciwko zmianom w oświacie forsowanym przez minister edukacji Annę Zalewską i polegającym m.in. na likwidacji gimnazjów, stworzeniu ośmioletnich podstawówek i czteroletnich liceów. – Parę dni temu pani premier powiedziała, że będziemy tworzyć dobrą i bezpieczną szkołę. Apelujemy z tego placu do pani premier: nie burzcie tego, co mamy, co wspólnie tysiące nauczycieli, rodziców, samorządowców, dyrektorów, a przede wszystkim uczniów zbudowało w ciągu tych siedemnastu lat. Nie niszczcie państwo dorobku gimnazjów – apelował prezes ZNP. – Polska szkoła potrzebuje wsparcia, różnorodnej pomocy, ale na pewno nie potrzebuje pomocy realizowanej za pośrednictwem koparek, spychaczy i dźwigów, bo tak traktujemy chaos wprowadzany przez minister Zalewską – dodał.

Zapewnił, że nauczyciele wiedzą, czego się od nich oczekuje. – Chcemy spokoju, przewidywalności i pracy w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Nie oczekujemy żadnej reformy, zamętu i chaosu w wersji minister Zalewskiej – podkreślił Sławomir Broniarz. – Zdaniem tysięcy rodziców, organów prowadzących, polska szkoła potrzebuje różnorodnej pomocy, także tej finansowej, materialnej wyrażonej w zwiększaniu nakładów na edukację, w tym na płace nauczycieli i pracowników oświaty. I tego oczekujemy, tego domagamy się, a nie 35 zł waloryzacji od pani minister. Chcemy godziwego wzrostu płac – dodał.