ZWIĄZKOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 26 października 2013 r. obchodziliśmy Związkowy Dzień Edukacji Narodowej. Cześć oficjalna spotkania odbyła w bardzo artystycznej scenerii, bo w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury, gdzie dzień wcześniej otwarto ,,I Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Pracowników Oświaty”. Uroczystość prowadziła kol. Dorota Jarmarkiewicz. Zaproszonych gości: prezesa Okręgu Zachodniopomorskiego kol. Adama Zygmunta, burmistrza Choszczna Roberta Adamczyka, starostę choszczeńskiego Lesława Śliżewskiego, dyrektora BOSS Piotra Kamelę, dyrektorów szkół Krystynę Kozanecką i Alicję Lisińską powitała Barbara Naskręt prezes Oddziału ZNP, a następnie wręczyła nagrodę dla Zosi Kucharskiej laureatki II Konkursu Fotograficznego dla dzieci pt.„Znane i nieznane zakątki z moich wojaży”.

Prezes Adam Zygmunt wręczył kol. Wandzi Puczyńskiej oznakę związkową za wieloletnią działalność. Kol. Barbara Naskręt podziękowała odznaczonej za ogromną troskę o oświatę i wsparcie w codziennej działalności Związkowej .

Burmistrz Choszczna uhonorował naszą kol. Jolantę Grabowską nagrodą za osiągnięcia dydaktyczne.

Starosta Choszczeński medalami pamiątkowymi ,,Zasłużony dla Powiatu” wyróżnił Grażynę Jabłońską – Ognisko nr 5, Elżbietę Fidosz – Ognisko nr 4 oraz Zbigniewa Starostkę – Ognisko nr 13.

List gratulacyjny z okazji zdobycia awansu – nauczyciela dyplomowanego otrzymała kol. Krystyna Frost – Ognisko nr 8. List wręczył burmistrz.

Kol. Adam Zygmunt wręczył nowym członkom Związku – kol. Beacie Jóźwiak, Marlenie Kotarskiej i Teresie Czernów, związkowe znaczki oraz listy gratulacyjne.

Na zakończenie części oficjalnej ze strony władz związkowych i samorządowych nie zabrakło życzeń dla środowiska oświatowego. Następnie odbyło się spotkanie przy kawie oraz oglądanie wystaw, których autorami byli pracownicy oświaty oraz dzieci ze szkół i przedszkoli gminy Choszczno – biorące udział w konkursie plastycznym ,,Patyczaki, kasztaniaki, leśne stwory i inne dziwaki”.

Ten wyjątkowy dzień uświetnił wspaniały koncert Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej pt ,, Pieśni o miłości” z solistą Piotrem Rafałko, który wprowadził nas w pogodny nastrój – bo muzyka łagodzi obyczaje i jest ucztą dla serc i uszów.